ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Η ανδρική ομάδα καλαθοσφαίρισης του "ΟΙΟΝ" στην Α΄κατηγορία  ΕΣΚΑ

Η ανδρική ομάδα καλαθοσφαίρισης του "ΟΙΟΝ" στην Α΄κατηγορία ΕΣΚΑ

Ο Δήμος Διονύσου και ο Δήμαρχος Γιάννης Καλαφατέλης συγχαίρουν θερμά αθλητές, προπονητές και παράγοντες του Αθλητικού Συλλόγου Αγίου Στεφάνου "ΟΙΟΝ", για την άνοδο της ανδρικής ομάδας καλαθοσφαίρισης στην Α΄Κατηγορία ΕΣΚΑ μετά από εκτός έδρας νίκη επί της ομάδας των Γλυκών Νερών.

Το Οιον Αγίου Στεφάνου στα σαλόνια της Α' ΕΣΚΑ 48 - 62 νίκησε τα Γλυκά Νερά

Ήταν καλύτερο το ΟΙΟΝ & κέρδισε δίκαια. Αξίζουν σε όλα τα παιδιά συγχαρητήρια.

για την μεγάλη αυτή νίκη.Οπως και σε όλο το προπονητικό επιτελείο & τους ανθρώπους της διοίκησης που διαχειρίσθηκαν καλά τον κόσμο τους ( είχαν φέρει πούλμαν ) μη απαντώντας στις προκλήσεις. Το ματς είχε διακοπή για περίπου είκοσι λεπτά στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου.(με το σκορ στο 37 – 43)

Δεκάλεπτα : 11 – 20, 30 – 33 & 44 – 46

Ξεκίνησαν πολύ καλά οι φιλοξενούμενοι και έδειξαν από την αρχή ότι ήρθαν να κάνουν το 3 – 1.Η διαφορά που έκτισαν σιγά σιγά ροκανίστηκε από τους γηπεδούχους που τέλειωσαν το ημίχρονο κοντά.(30 – 33) Αίμα και άμμος στη συνέχεια μάχες σώμα με σώμα αλλά το ΟΙΟΝ είχε περισσότερες λύσεις στους ψηλούς και ευστοχία στα τρίποντα, αυτά του έφεραν τη νίκη.

Αν και την παίδευε πολύ την μπάλα ο ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ ήταν πολύ εύστοχος & μαζί με τον γίγαντα ΑΓΟΡΟΠΟΥΛΟ που μοίραζε τάπες σε όποιον έβρισκε μπροστά του, έβαζε καλάθια και φόρτωνε με φάουλ τους αντιπάλους του & τον ΣΩΤΗΡΗ ΚΥΡΟΥ που έκανε φοβερό ματς, έβαλαν τις βάσεις για την μεγάλη αυτή νίκη.